Главная Без категорії Андріївська церква знову відчинить двері для відвідувачів

Андріївська церква знову відчинить двері для відвідувачів

Комментарии к записи Андріївська церква знову відчинить двері для відвідувачів отключены
0
239

Після 10 років реставраційних робіт Андріївська церква знову відчинить двері для киян та гостей столиці. До відкриття відреставрованих головних сходів, фасадів і оглядового майданчика залишилось лише сім днів. У 2007 році стан будівлі Андріївської церкви було визнано аварійним. Через те, що грунт на схилах почав сповзати, стіни будівлі розкололись навпіл, більшість аутентичних деталей інтер’єру потребували оновлення.Керівництво національного заповідника «Софія Київська» прийняло рішення про негайне проведення протиаварійних і реставраційних робіт. Для закріплення ґрунту робітники встановили додаткові шестиметрові палі, заклали дренажні решітки, підсипали чорнозем і засіяли зелений газон. Особливу увагу реставратори приділили центральним сходам, які за увесь час експлуатації суттєво зіпсувались.Найцікавішою і творчою роботою виявилось відновлення ліпнини на колонах.

Деякі фрагменти були дуже зіпсовані, тому кожну частину потрібно було знімати окремо, щоб потім відливати нові елементи   декору.

Тож через декілька днів кияни і гості столиці знову зможуть насолоджуватися красою історичної пам’ятки, неперевершеним витвором мистецтва.

Рекомендуем

Удивительная улица Пушкинская в центре Киева: здесь обедали вегетарианцы, жил писатель Нечуй-Левицкий и пела оперная дива

Улица Пушкинская носит нынешнее название с 1899 года Одна из самых старых и удивительных у…