Головна Цікаві місця Андріївський узвіз

Андріївський узвіз

0

Андріївський узвіз – це не тільки вулиця музеїв, театрів та галерей, а й улюблене місце туристів, охочих придбати тут сувеніри, картини, кераміку, книги і т.ін. У давнину це був найкоротший шлях від княжого Верхнього міста до ремісничого Подолу.

Основна забудова здійснена в кінці XIX – початку XX ст. З Андріївським узвозом, що з’єднує Володимирську вулицю з Контрактовою площею, пов’язано багато видатних імен.

У будинку №13 в 1888 р. жила сім’я професора Київської духовної академії А. Булгакова. Тут, в знаменитому «Будинку Турбіних», в 1910-х рр. провів юні роки і написав «Майстра і Маргариту» видатний письменник Михайло Булгаков. Після реставрації (1989-1991) в будинку функціонує літературно-меморіальний музей М.Булгакова, а поруч з ним встановлено пам’ятник письменнику.

Будинок №15, побудований в 1902-1904 рр., отримав з легкої руки письменника В. Некрасова назву «Замок Річарда Левове Серце».

У будинку №22 у 1905-1907 рр. знімав приміщення видатний український хоровий диригент і композитор А. Кошиць,

а в будинку №34 (1900-1901) жив талановитий український прозаїк Григорій Тютюнник.

На початку вулиці привертають увагу великі прибуткові будинки в стилі модерн (1910-1915) №2 і №2-б. Будинок №2-б відомий як «Музей однієї вулиці», присвячений Андріївському узвозу. У 1983 р від Андріївського узвозу до Замкової гори прокладені дерев’яні сходи (133 ступені).

На самому початку Андріївського узвозу, навпроти Андріївської церкви в 1999 р. встановлені скульптури героїв п’єси Михайла Старицького «За двома зайцями»: Проні Прокопівні та Свириду Голохвастову. Прототипами образів скульптури стали кіноактори М. Криницина і О. Борисов, які блискуче зіграли цих героїв в однойменному фільмі (реж. В. Іванов, 1961).

Коментарі закриті

Рекомендуємо

Що цікавого подивитись на лівому березі Дніпра у Києві

Відвідуючи столицю України, багато хто намагається відшукати унікальні, маловідомі місця, …