Головна Цікаві місця Андріївська церква

Андріївська церква

0

Андріївська церква закладена на Андріївській горі в 1744 р. за вказівкою імператриці Єлизавети Петрівни, яка відвідала Київ.

Легенди пов’язують це місце з встановленням апостолом Андрієм Первозванним хреста, а в XIII ст. тут височіла Хрестовоздвиженська церква. Новий храм споруджений в 1749- 1753 рр. в стилі бароко за проектом архітектора Бартоломео Франческо Растреллі під керівництвом московського зодчого Івана Мічуріна, який розробив для зміцнення грунту під підставою церкви складний фундамент – цокольну споруду у вигляді двоповерхового стилобату з вісьмома кімнатами на кожному поверсі.

З його даху, що служить оглядового терасою навколо церкви, відкривається мальовнича панорама Подолу і Дніпра.

Однокупольний храм з п’ятиглавим завершенням має в плані форму хреста з вишуканими декоративними вежами на масивних стовпах-контрфорсах по кутах. Висота церкви – 60 м.

До Андріївської церкви з боку вулиці ведуть круті чавунні сходи. Внутрішнє оздоблення храму виконано також за кресленнями Бартоломео Франческо Растреллі. Іконостас (1754-61) виконаний російськими художниками А. Антроповим і І.Вішняковим. Кисті А. Антропова належать картини «Зішестя Святого Духа на апостолів», «Нагорні проповіді Христа», «Таємна вечеря», «Успіння Богоматері» (в іконостасі), живопису царських воріт.

Живопис у вівтарній частині церкви на зворотній стіні іконостаса створено художниками І. Роменським і І. Чайковським. Церква багаторазово перебудовувалася і ремонтувалася. В результаті найфундаментальнішої реставрації 1978-79 рр. храму повернуто первісний вигляд.

В Андріївській церкві регулярно проходять концерти камерної та хорової музики.

Коментарі закриті

Рекомендуємо

Що цікавого подивитись на лівому березі Дніпра у Києві

Відвідуючи столицю України, багато хто намагається відшукати унікальні, маловідомі місця, …