Головна Новости Антон Кайс: Проект пенсійного Закону – пенсії можна успадкувати”

Антон Кайс: Проект пенсійного Закону – пенсії можна успадкувати”

0

Кайс Антон, юрист, прокоментував для Наша Столиця новації в пенсійному законодавстві.

27 грудня 2019р. у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону № 2683 «Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення»

Законопроект містить багато новел та буде цікавий особам, які працюють, але вже задумуються про свою пенсію.

Законопроектом передбачається встановити обов’язкову участь у системі накопичувального пенсійного забезпечення всіх категорій працюючих осіб до досягнення ними пенсійного віку та залучення роботодавців до сплати пенсійних внесків. Так, роботодавці сплачуватимуть 2% від розміру заробітної плати працівників, а учасники системи сплачуватимуть  внески у розмірі 1% від заробітної плати (доходу).

Законопроектом встановлюється, що кошти накопичувальної системи є власністю учасників системи, а у випадку смерті особи право власності на пенсійні заощадження переходять до її спадкоємців.

Управління активами коштів Пенсійного казначейства буде здійснюватися компаніями з управління активами.

Зберігання активів Пенсійного казначейства буде здійснюватися банками-зберігачами.

Учасник системи повинен обрати пенсійний портфель (консервативний, збалансований або динамічний) авторизованої компанії з управління активами Пенсійного казначейства або авторизований недержавний пенсійний фонд.

Законопроектом передбачено, що учасники системи будуть мати право на отримання за рахунок коштів системи накопичувального пенсійного забезпечення одноразових виплат, прискорених виплат, програмних виплат, довічних  пенсій.

В кінцевому підсумку, основною метою Законопроекту є створення накопичувальної пенсійної системи, яка повинна бути:

  • простою та зрозумілою для учасників системи, включаючи однакові умови доступу для всіх категорій осіб, що є учасниками системи;
  • дешевою, включаючи заходи з консолідації певних функцій та обмеження максимальних розмірів витрат, що відшкодовуються за рахунок активів учасників;
  • надійною, що передбачає встановлення принципів обережного інвестування та встановлення дієвих систем управління ризиками при проведенні операцій з пенсійними активами.
Коментарі закриті

Рекомендуємо

Силіконові герметики: види за складом

Герметики на силіконовій основі досить популярні завдяки різноманітності видів, простоті, …