Головна Новости Екостандарти та зручність: Київ оновиться 200 сучасними автобусами

Екостандарти та зручність: Київ оновиться 200 сучасними автобусами

0

Бюджетна комісія Київради підтримала документ, який дозволяє придбати 200 сучасних автобусів

Постійна комісія Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку підтримала оновлення автобусного парку столиці. Йдеться про проект договору фінансового лізингу на придбання містом транспортних засобів з ПАТ «АТ «Укргазбанк».

«Сьогодні ми зробили важливий крок до суттєвого оновлення автопарку столиці. Комісія підтримала проект договору фінансового лізингу на придбання містом 200 автобусів великої та особливо великої місткості. Мова про 120 одиниць транспортного засобу, довжиною не менше 12 метрів, та ще 80 одиниць, довжиною 18,5 метра. Автобуси столиця може отримати уже восени, а кошти місто повинно віддати протягом наступних 3,5 років»,  – зазначив голова постійної комісії Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Андрій Странніков. 

Вартість лізингу – 50,7 мільйонів євро. З урахуванням бюджетних обмежень, фінансовий лізинг на сьогодні є єдиним інструментом оновлення рухомого складу КП «Київпастранс». ПАТ АБ «Укргазбанк», 94,94% акцій якого належать державі, запропоновало найбільш вигідні умови фінансового лізингу, нагадують депутати.

Відтак, Київ придбає сучасні автобуси, повністю пристосовані для обслуговування усіх верств населення. Доля низького рівня підлоги 100%. Салони та кабіни обладнані кондиціонерами, відповідність екологічним стандартам не нижче EURO-5.

Сьогодні зношеність автобусного парку складає 75%. Відповідно до Стратегії розвитку Києва, ця цифра не має перевищувати 25%. За період 2018-2019 років було придбано лише 9 автобусів великої та особливо великої місткості.

Нагадаємо, 12 березня цього року Київська міська рада ухвалила рішення щодо надання згоди КП «Київпастранс» на придбання автобусів у 2020 році у ПАТ «АТ «Укргазбанк». Підтримка бюджетною комісією проекту договору – крок до реалізації закупівлі. 

Також, згідно з рішенням, Департамент транспортної інфраструктури КМДА при подані бюджетних запитів до проектів бюджету міста на 2021-2024 роки – має включати до них потребу в коштах для відшкодування вартості предмета лізингу.

Коментарі закриті

Рекомендуємо

Стефанчук запросив нову Маршалку польского Сенату Кідаву-Блоньську в Україну

КИЇВ. 17 листопада. УНН. Спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук привітав…