Головна Новости Затвердження Історико-архітектурного опорного плану – це надважливий крок для захисту історичної спадщини столиці

Затвердження Історико-архітектурного опорного плану – це надважливий крок для захисту історичної спадщини столиці

0

На розгляд столичного Департаменту охорони культурної спадщини надійшов Історико-архітектурний опорний план (ІАОП), яким будуть закріплені заходи щодо збереження історико-культурної спадщини Києва. Про це заявив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський під час Міжнародного форуму «Майбутнє Києва».

«Історико-архітектурний опорний план один із ключових аспектів Генплану. Ним мають вирішуватися питання, пов’язані зі збереженням культурної спадщини нашого міста. Наразі він надійшов на розгляд Департаменту охорони культурної спадщини і вже найближчим часом буде розглянутий Консультаційною радою. У її складі багато фахових представників громадськості, які нададуть експертні зауваження і пропозиції. Тому хочу запевнити громадськість, що розробник плану – Український державний інститут культурної спадщини Мінкультури – має врахувати думки громади», – зазначив Валентин Мондриївський.

Також заступник голови КМДА додав, що до кінця поточного року будуть розроблені обмежені режими використання пам’ятки ландшафту та історії місцевого значення «Історичний ландшафт київських гір і долини річки Дніпро».

«ІАОП, ландшафти Київських гір і долини Дніпра – це лише частина заходів у рамках збереження історичного Києва. Ми підготували законопроєкт, спрямований на посилення відповідальності за руйнацію пам’яток. Проголосований у першому читанні минулим скликанням парламенту, на сьогодні має новий номер – 0895, і знаходиться на опрацюванні в Мінкультури», – підкреслив Валентин Мондриївський.

У свою чергу, директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк наголосив, що ІАОП – це по суті динамічний живий документ, який оновлюватиметься із тим, як будуть виявлені нові об’єкти охорони культурної спадщини.

«В ІАОП будуть внесені всі об’єкти охорони культурної спадщини: національного, місцевого значення, зі статусом «щойно виявлені», але при виявленні нових – вони будуть додаватися. Наразі це близько 3500 об’єктів охорони культурної спадщини: 2374 – пам’ятки місцевого та національного значення, 1209 – щойно виявлені об’єкти культурної спадщини», – зауважив Олександр Никоряк.

Джерело

Коментарі закриті

Рекомендуємо

“Купол” на сторожі: захист позицій від ворожих РЕБ

Захист від радіоелектронної боротьби (РЕБ) – одна з найактуальніших задач сучасної армії. …