Головна Новости Мастильна паста Molykote TP-42 для затискних механізмів металообробного обладнання

Мастильна паста Molykote TP-42 для затискних механізмів металообробного обладнання

0

Для затискних патронів своїх металообробних верстатів провідні виробники рекомендують та успішно застосовують спеціально розроблену компанією DuPont мастильну пасту Molykote TP-42.
Довготривала надійна робота будь-якого промислового обладнання багато в чому залежить від своєчасного та правильного застосування мастильних матеріалів. Вибір таких матеріалів залежить від конструктивних особливостей і умов експлуатації вузла, що обслуговується: матеріалу деталі і сполучених елементів, діапазону робочих температур, сприйманих навантажень, швидкостей, впливу навколишнього середовища і т.д.

В умовах високих навантажень та температур рекомендується застосовувати пасти – тверді мастильні матеріали високої концентрації, дисперговані в олії.

Основна відмінність паст від пластичних мастил полягає в наступному. При гідродинамічному режимі тертя базове масло, що входить до складу пасти, утворює шар, що забезпечує змащування. У граничному режимі тертя (високі навантаження, момент торкання, низькі швидкості) масло видавлюється, а тверді мастила утворюють на мікронерівності поверхні мастильну плівку, яка надійно захищає деталі від зносу. Навіть при повному випаровуванні або вигорянні базових масел під дією високих температур пасти продовжують виконувати свої функції за рахунок мастильного шару, утвореного твердими мастилами.

Таким чином, пасти можуть ефективно застосовуватися в тих умовах, коли звичайні олії або пластичні мастила непридатні для використання.

Так, наприклад, різні затискні механізми, у тому числі затискні патрони сучасного промислового металообробного обладнання, працюють в умовах високих температур і навантажень. У процесі обробки деталей ці механізми піддаються впливу мастильно-охолоджувальних емульсій. Незважаючи на важкі умови експлуатації патрони та інші затискні механізми повинні забезпечувати точність обробки, яка великою мірою залежить від рівномірності ковзання деталей, що взаємно переміщаються.

Мастильні матеріали для таких затискних механізмів повинні відповідати таким основним вимогам:

  1. Забезпечення стабільного коефіцієнта тертя для реалізації постійного зусилля затягування
  2. Запобігання стрибкоподібного руху та заїдання
  3. Забезпечення захисту від корозії
  4. Стійкість до СОЖ

Для затискних патронів своїх металообробних верстатів провідні виробники рекомендують та успішно застосовують спеціально розроблену компанією DuPont мастильну пасту Molykote TP-42.

До її складу входять дрібнодисперсні тверді мастила в суміші мінерального та синтетичного масел, загущених літієвим милом. За рахунок ретельно підібраних присадок паста Molykote TP-42 має високі адгезійні властивості, добре захищає від корозії та фрикційного зношування, запобігає нерівномірності ковзання. Продукт має підвищену несучу здатність, стійкість до змивання водою та емульсіями, що використовуються при металообробці. Паста зберігає всі свої заявлені властивості в діапазоні експлуатаційних температур від -25 до +125 °С, і працює як сухе мастило при температурі до +250 °С.

Змащувальна паста Molykote TP-42 добре себе зарекомендувала для змащування ходових гвинтів токарних верстатів, що направляють ковзання, відкритих металевих зубчастих передач, підшипників кочення, металевих підшипників ковзання, пар тертя в циліндро-поршневих групах, а також інших вузлах і механізмах. високого тиску та дії води.

Перед застосуванням пасти тертя необхідно очистити. Продукт наноситься пензлем, серветкою або шприцом для змащення. Змішування з іншими мастилами чи оліями не рекомендується.

Продукт випускається у різних варіантах фасування – тюбики по 100 гр., картриджі по 500 гр., банки по 1 кг, цебра по 25 кг та бочки по 180 кг.

Для трикулачкових затискних патронів верстатів виробники рекомендують використовувати пасти Molykote G-Rapid Plus, Molykote D Paste, Molykote G-n Plus.

Коментарі закриті

Рекомендуємо

Силіконові герметики: види за складом

Герметики на силіконовій основі досить популярні завдяки різноманітності видів, простоті, …