Головна Новости Що буде з електрикою у Києві і як за неї платити

Що буде з електрикою у Києві і як за неї платити

0

У столиці продемонстрували, як розвиватиметься електромережа у наступні 4 роки у зв’язку з подальшою розбудовою столиці й постійно зростаючим попитом на електроенергію.

Нині місто використовує 9,9 ТераВатт/годин на рік. Попит, за розрахунками ДТЕК «Київські електромережі», за кілька років сягне 11,3 ТВт/год.

-Ми вивчили проект Генерального плану міста, вирахували майбутні потреби, які виникнуть через забудову, зокрема, покинутих промислових зон житлом, сучасні потреби в електриці кожної сім’ї, промисловості, й створили програму розвитку електричних мереж на 4 роки, яка, за кращим сценарієм, потребуватиме від нашої компанії інвестицій 8,8 мільярдів гривень. Такий інвестиційний план погоджено у НКРЕКП, — пояснив на презентації плану компанії генеральний директор ДТЕК Київські електромережі Маріс Куніцкіс. – Ми маємо намір побудувати до кінця 2024 року 4 нові великі підстанції 110-10 кВ: Одеська, Лук’янівська, Брест-Литовська, Кабельна Нова. А також прокласти 51 кілометр ліній електропередач 110-35 кВ, реконструювати 1 753 кілометри мереж та 231 енергооб’єкт.

Нині у столиці майже 70 відсотків електромереж вже застарілі. Тому їх замінюватимуть на більш потужні, що потягне за собою багато розритих траншей по місту, адже у столиці основний засіб передачі електрики – підземні кабелі. Найбільш застарілими мережами користуються і мають найбільшу кількість аварій мешканці старих районів – Шевченківського, Печерського, Голосіївського. Тут проведуть найбільш масштабні роботи по заміні мереж.

Маріс Куніцкіс розповів також, що окремий підрозділ – служба техаудиту – слідкує за тим, аби не було несанкціонованих підключень до мереж (крадіжок електроенергії). Наразі у Києві втрати від крадіжок становлять 7 відсотків. У таких областях, як Київська, Дніпропетровська, Одеська – втрати більші. Найбільший штраф, який виписали у столиці за несанкціонований відбір електрики, становив майже 500 тисяч гривень. 

На наших об’єктах впроваджуються технології Smart Grid, – зазначив Маріс Куніцкіс. — Сьогодні обладнання 64 високовольтних підстанцій керується дистанційно. В результаті реалізації проєкту цифрове управління буде встановлено на 4 261 об’єкті низької та середньої напруги. Це дозволить дистанційно керувати мережею на кожній вулиці та оперативно реагувати на аварійні ситуації, а отже, підвищить надійність енергосистеми.

Отримані з автоматизованих об’єктів дані оброблятиме оновлений програмний диспетчерський комплекс SCADA. Він, аналізуючи інформацію, зможе не тільки допомагати керувати мережею, а й прогнозуватиме можливі аварійні ситуації та пропонуватиме варіанти вирішення. Що значно підвищить якість енергопостачання.

Журналістам показали диспетчерський комплекс SCADA від General Electric Corporation, повністю захищений від кібератак хакерів з країни-агресора, яких, як зазначили спеціалісти ДТЕК, за останні роки було чимало.    

Для киян готують спеціальну програму надання максимуму послуг дистанційно (онлайн). Вже можна користуватися електронними сервісами через клієнтський портал, на якому вперше стала доступна карта планових відключень, а у 2020 році з’являться чатбот та мобільний додаток. Також заявки на ремонт/заміну лічильників, показники лічильників, й інші. Можна передавати через сторінку компанії у Фейсбук.

Сьогодні розумними лічильниками, який сам передає дані спожитої електрики,  користується у коженій десятій квартирі – 150 тисяч сімей. За 5 років такі прилади працюватимуть у кожній третій, — зауважив Маріс Куніцкіс. — Вони позбавлять клієнтів від потреби передавати показники споживання та допоможуть заощадити. Крім того, впровадять систему, коли диспетчери бачитимуть, що світло зникло не тільки на вашій вулиці, а й у квартирі. Докорінних змін зазнає клієнтський сервіс.

Вже навесні цього року роботою бригад електромонтерів почнуть управляти за допомогою smart-комплексу «Мобільні бригади». Це, за прогнозами енергетиків, на 15% зменшить час ліквідації аварій, пришвидшить на 30% виконання заявок клієнтів. 

— ДТЕК «Київські електромережі» запланували перевести столицю на  якісно новий рівень надійності, оперативності та сервісі електромереж. Мешканці матимуть стабільне електропостачання,  місто – фундамент для створення Smart City,  наголосив М.Куніцкіс.

Коментарі закриті

Рекомендуємо

Стефанчук запросив нову Маршалку польского Сенату Кідаву-Блоньську в Україну

КИЇВ. 17 листопада. УНН. Спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук привітав…