Україна є одним із найближчих партнерів Північноатлантичного альянсу та постійно бере участь у підтриманні безпеки в Євроатлантичному регіоні.
Про це сказав генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг після засідання Комісії Україна – НАТО, яке відбулося у Києві сьогодні, 31 жовтня.
Він зазначив, що українські війська допомагають підтримувати безпеку в Афганістані, Косово, а також є частиною сил швидкого реагування НАТО.
Також, за його словами, Альянс продовжує надавати практичну допомогу Україні.
“Сьогодні ми переглянули наш комплексний пакет допомоги для України. Через 10 трастових фондів союзники НАТО та партнери виділили понад 40 мільйонів євро підтримки для України у таких сферах, як бойове командування та контроль, кібероборона, медична реабілітація. Це призводить до реальних результатів. Також ми допомагаємо пораненим військовим отримувати лікування”, – сказав Єнс Столтенберг.
У свою чергу, президент Володимир Зеленський наголосив: сьогоднішня зустріч доводить, що Україна залишається важливим партнером Альянсу і взаємодія з НАТО зміцнюється.
“Україна фактично розташована на південно-східному фланзі Альянсу та є невід’ємною частиною євроатлантичного безпекового простору. У ньому Україна є не лише споживачем, а й багаторічним постачальником безпеки. Мені було приємно почути, що в НАТО визнають професійність українських військових і дуже цінують наш внесок у спільну співпрацю. Не будучи членом НАТО, наша держава бере участь в усіх операціях і місіях Альянсу, а успішні операції української армії вивчають виші країн, які є членами НАТО”, – зазначив глава української держави.
Також Зеленський додав, що під час зустрічі сторони підбили підсумки співпраці, оцінили досягнуте й обмінялися думками про посилення взаємодії.
“Сьогодні ми домовилися про оновлений консолідований пакет проєктів і практичних заходів, обговорили перспективи нашої співпраці у межах програми розширених можливостей НАТО”, – наголосив він.
Україна й НАТО й далі спільно зміцнюватимуть безпеку і стабільність у Чорноморському регіоні. Також вони разом продовжать протидіяти гібридним загрозам, і головною подією у цьому напрямку стануть спільні військові навчання у Чорному морі.