В суботу ми працюємо, в неділю — відпочиваємо. У вас є останній шанс відвідати новорічну локацію на Софійській площі, Зимову країну на ВДНГ, різдвяну феєрію в Пирогові, почути унікальні концерти, дізнатися про дослідження Антарктиди, піти на Вечір Різдвяних Василів та презентацію художньої книги про Марію Примаченко.
11 СІЧНЯ, СУБОТА
Новий рік на Софії. Закриття
Приходь на закриття новорічного містечка на Софії!
11 січня святкову програму забезпечать: оркестр НАОНІ, World music trio «GERZ»
12 січня — DJ Deluxesound: DJ Slap & HAOHI Orchestra
Коли: 11-12 січня з 17.00
Де: Софійська площа
Вхід вільний
Зимова Країна на ВДНГ 2019 — 2020
Програма на вихідні.
11 січня
16:00 — флешмоб «Мрії здійснюються туть» біля головної ялинки;
16:20 — анімаційна програма від героїв «Зимової країни на ВДНГ»;
17:00 — флешмоб «Мрії здійснюються туть» біля головної ялинки;
17:10 — виступ Школа естрадного виконавства Dream School;
18:00 — флешмоб «Мрії здійснюються туть» біля головної ялинки;
18:10 — проведення розіграшів та конкурсів;
18:30 — 11 січня: виступ гурту Кавер-группа REAL BAND г. Киев; 12 січня виступ гурту The Doox;
19:15 — проведення розіграшів та конкурсів.
Коли: 11-12 січня
Де: ВДНГ, проспект Академіка Глушкова, 1
Вхід на територію парку — вільний
САРА ЧЕН (фортепіано) США
Із сольним концертом виступить американська піаністка Сара Чен. Звучатимуть твори класиків ХІХ та ХХ століть.
Якщо в другому відділі звучатиме романтична музика Фридерика Шопена, якому в лютому 2020 року виповнилося б 210, то в першому – витончена французька музика та колоритна музика Іспанії.
Коли: 11 січня о 19.00
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2
Вартість квитка: 70-350 грн.
Антарктида: відоме та невідоме
Дослідження в Антарктиці – чому, як і навіщо вони проводяться? Ви дізнаєтесь про облаштування антарктичних станцій, деякі наукові проблеми, на які вчені намагаються знайти відповіді. Доповідь проводить к.г.н., зав. відділом фізики атмосфери та геокосмосу державної установи Національний антарктичний науковий центр МОН України, полярник Деніс Пішняк. Зосередять увагу на значенні регіону у кліматичній системі, глобальному прогнозуванні погоди та загалом оточуючого середовища. Розкажемо про гідрометеорологічні спостереження саме на українській антарктичній станції «Академік Вернадський», про інші наукові напрямки та будні наших полярників, дослідників, туристів і місцевої фауни.
Коли: 11 січня о 19.00
Де: Київський будинок вчених НАН України (вулиця Володимирська, 45а, зупинка метро «Золоті ворота»)
Квитки на умовах простору — річний абонемент Будинку вчених (70 грн, оформлення на місці).
Ukrainian Live. Повернення Української Класики
Час, пристрасті і міфи. Невідома музика Львова та Галичини XIX-XX століть!
Сидір Воробкевич — ранній професійний галицький композитор, фортепіанна “Фантазія” якого розпочинає музичну подорож Ukrainian Live Tour. Столітній класик українського мистецтва Станіслав Людкевич. Без нього важко уявити Львів ХХ століття. Він переносить у сферу споглядальності, мелодійності та мрій. Пізній романтизм Нестора Нижанківського — згусток емоцій та насичених фарб, від глибокої лірики до потужного драматизму.
Так само пристрасним був Зиновій Лисько. У концерті прозвучать дві фортепіанні мініатюри Бориса Кудрика — митця з трагічною долею, зламаною тоталітарним режимом. Василь Барвінський пройшов тернистий шлях від ректора львівської консерваторії до полоненого у концтаборах тоталітарного режиму. Його твори спалювали у внутрішньому дворику консерваторії, а зараз увесь світ шукає його загублені рукописи, аби відновити історичну справедливість.
Коли: о 19.00
Де: Будинок звукозапису Українського радіо, вул. Леоніда Первомайського, 5-в
Вартість квитка: 100 грн.
ROCK around the Christmas Tree
«ROCK around the Christmas Tree» — це коли Джиммі Пейдж, Оззі Озборн і Курт Кобейн разом наряджають Ялинку, а Джон Леннон з Міком Джаггером варять святковий глінтвейн. Це мелодії, які супроводжують святкування кожного меломана, і до того ж у фірмовій важкій, яскравій і несподіваній оркестровій версії «Resonance». Репертуар гурту — це не просто рок-музика. Це твори, які вже давно увійшли в золотий фонд людства, музика, створена найталановитішими людьми планети.
Коли: 11 січня о 19.00
Де: Палац культури КПІ, просп. Перемоги 37
Вартість квитка: 250-750 грн.
12 СІЧНЯ, НЕДІЛЯ
Penguin Ice Party — підготовка до #МоржиFest
Це головний щотижневий захід у сфері активного та здорового образу життя у Києві. Це 30% загартовування, 30% банні процедури, 30% тренування на відкритому повітрі та 10% надихаючі розмови у колі однодумців.
Коли: 12 січня з 11.00
Де: Екстрим-парк «X-Park», парк Дружби народів
Вхід вільний
Різдвяна Феєрія в Музеї просто неба
Святкове дійство з усіма найяскравішими обрядами, традиціями, атрибутами і героями українських новорічно-різдвяних святкувань.
У програмі: парад Вертепів від центрального входу в музей о 13:00, хода і конкурс різдвяної Зірки, Різдвяна Шопка, Святий Миколай, Коза, Василь і Маланка, колядки, щедрівки, віншування, засівання та святковий різдвяний концерт на Співочому полі!
А ще — зимові розваги, катання на конях, колективні співи, різдвяні пряники, пампушки, смаколики для дітлахів і дорослих.
Коли: 12 січня з 13.00
Де: Національний музей народної архітектури та побуту України
Вартість квитка: 50 грн., підлітки, студенти, пенсіонери — 30 грн., діти 15 грн., до 7 років безкоштовно.
Спецпоказ фільму «А потім ми танцювали»(Швеція, Грузія, Франція)
Шведсько-грузинська драма «А потім ми танцювали» — призер Каннського фестивалю (квір-пальмова гілка за освітлення ЛГБТ-теми в кіно), володар Гран-прі Одеського МКФ за результатами глядацького голосування, фільм, який став топ-темою грузинських ЗМІ та сколихнув суспільство ще до початку офіційного релізу.
Кінострічка Левана Акіна, шведського режисера грузинського походження, підіймає безліч соціально важливих питань – ЛГБТ, маскулінність у мистецтві та гендерні ролі.
Головний герой, танцюрист Мераб, намагається довести своєму вчителю, що він вартий ролі у Національному грузинському ансамблі. Коли у нього з’являється не менш талановитий суперник Іраклій, то несподівано замість суперечностей між хлопцями виникає пристрасть, яка розділить їхні погляди на життя взагалі та на танець зокрема.
Коли: 12 січня о 13.00
Де: кінотеатр Ліра, вул. Вел. Житомирська, 40
Вартість квитка: 50 грн.
Вечір Різдвяних Василів. Від «шістдесятників» до бранців Кремля
У січні кожного року традиційно відбувається Вечір Різдвяних Василів, започаткований у 1989 році Євгеном Сверстюком в пам’ять про відомих Василів: Стуса, Симоненка, Чумака, Еллана-Блакитного, які народилися в ці Різдвяні дні.
Цьогоріч Вечір відбудеться 12 січня, у День українського політв’язня, що відзначається від 1975 року за ініціативи В’ячеслава Чорновола, адже саме цього дня 1972 року в Україні розпочався «генеральний погром» українського шістдесятництва: упродовж кількох днів було заарештовано цілу плеяду відомих представників національно-демократичного руху.
Традиційно учасників заходу вітатиме дитячий фольклорний театр «Дай Боже»; звучатиме поезія Василя Стуса, Євгена Сверстюка та Василя Симоненка, якому 8 січня виповнилося б 85 років; виступлять лауреати премії ім. Василя Стуса:. А кожен учасник Вечора зможе долучитися до Зимового марафону написання листів в’язням Кремля «Подаруй тепло тим, кого чекають вдома». Будуть представлені книги про рух опору 60-80-х років, спогади Василя Овсієнка, Євгена Сверстюка, Маргарити Довгань, Іванни Мащак та ін., а також спогади про Василя Стуса.
Коли: 12 січня о 16.00
Де: Колонна зала КМДА, Хрещатик, 36
Вхід вільний
Оця Марія звірів малювала, презентація книжки за участі авторок
В 111-й день народження Марії Примаченко запрошуємо вас на презентації першої в світі художньої книжки про Марію. Ми розповімо про саму книжку, як виникла ідея, і як нам всім працювалося. Участь візьмуть всі причетні до проєкту. Окрім того, ви будете мати змогу подивитися на оригіналі робіт Марії в музеї.
Коли: 12 січня о 14.00
Де: Національний музей українського народного декоративного мистецтва, вул. Лаврська 9, корп. 2
Вхід вільний
Радуйся, Земле! | Різдвяний концерт хору «Гомін»
Традиційний різдвяний концерт етнографічного хору «Гомін» ім. Леопольда Ященка відбудеться напередодні Щедрого вечора в Музеї Івана Гончара. Вони відродили колядування у Києві. Вони колядували і щедрували попри заборони, небезпеки, арешти. Сьогодні вони продовжують нести традицію духовного Різдва України.
На концерті звучатимуть обробки та простий народний виклад, прадавні коляди про створення світу та сучасні авторські пісні, які є надбанням нашого народу з різних регіонів України.
Коли: 12 січня о 18.00
Де: Музей Івана Гончара, вул. Лаврська, 19
Вхід вільний.