Головна News Данія і Швеція думають над забороною акцій зі спалення Корану

Данія і Швеція думають над забороною акцій зі спалення Корану

0

КИЇВ. 31 липня. УНН. Уряди Данії та Швеції розмірковують, як заборонити або обмежити публічне спалення Корану та інших релігійних книг, не порушивши фундаментальні для них принципи свободи слова. Адже акції зі спалення Корану принесли обом країнам серйозні проблеми, пише УНН з посиланням на ВВС.

Деталі

Міністр закордонних справ Данії Ларс Локке Расмуссен сказав у неділю в ефірі DR, що уряд збирається знайти законний спосіб, як заборонити спалення Корану перед посольствами мусульманських країн. Расмуссен заявив, що такі акції влаштовують окремі особи, які не представляють ні всієї Данії, ні цінностей, на яких побудовано данське суспільство.

«Данський уряд вивчить можливість втручання в особливих ситуаціях, коли, наприклад, завдається образа іншим країнам, культурам і релігіям, і коли це може призвести до серйозних негативних наслідків для Данії», – заявив Расмуссен.

В окремій заяві очільник МЗС Данії наголосив, що свобода слова для Данії – це фундаментальна цінність, тому влада не може виходити за межі конституції, яка гарантує свободу вираження думки, запровадивши жорсткі обмеження.

Водночас Расмуссен зазначає, що акції з Кораном зашкодили репутації Данії в мусульманському світі. На Данію в різних країнах світу «тепер дивляться як на країну, що потурає акціям, образливим для культури, релігії та традицій інших країн», додає міністр.

Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон оголосив, що його уряд теж вивчає можливості заборонити такі акції. «Ми теж уже почали аналізувати ситуацію з юридичного погляду, щоб розглянути заходи зміцнення національної безпеки та безпеки шведів у Швеції та світі», – заявив Крістерссон.

Нагадаємо

Кілька нещодавніх публічних акцій зі спаленням Корану у Швеції та Данії викликали шквал обурення серед віруючих мусульман і стали приводом для дипломатичних демаршів з боку кількох мусульманських країн.

У червні біженець з Іраку спалив Коран перед центральною мечеттю Стокгольма. Потім, наприкінці липня, ця людина знову отримала дозвіл на таку саму акцію, і натовп протестувальників захопив і підпалив посольство Швеції в Багдаді.

Ще одна така акція відбулася минулого тижня в Копенгагені: два активісти праворадикальної організації “Патріоти Данії” топтали Коран і потім підпалили його і прапор Іраку перед іракським посольством.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ірак вислав шведського посла у відповідь на спалення Корану

Коментарі закриті

Рекомендуємо

Какие марки автомобилей чаще стали продавать в Украине

Автомобильный рынок в Украине динамично развивается, и предпочтения автовладельцев постоян…