Головна News Джастін Трюдо звинувачує Індію у вбивстві лідера сикхів на території Канади

Джастін Трюдо звинувачує Індію у вбивстві лідера сикхів на території Канади

0

КИЇВ.19 вересня. УНН. Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що «агенти уряду Індії» здійснили вбивство лідера сикхської громади в Британській Колумбії торік у червні. Це вибухове твердження, яке, ймовірно, ще більше зіпсує відносини між двома націями, пише The New York Times, передає УНН.

Деталі

Виступаючи в Палаті громад, пан Трюдо сказав, що він порушив питання про причетність Індії до розстрілу лідера сикхів Хардіпа Сінгха Ніджара з прем’єр-міністром Нарендрою Моді на саміті Групи 20 на початку цього місяця. Він сказав, що звинувачення ґрунтується на розвідданих, зібраних урядом Канади.

Цитата

«Будь-яка причетність іноземного уряду до вбивства канадського громадянина на території Канади є неприйнятним порушенням нашого суверенітету», — сказав пан Трюдо законодавцям.

Він сказав, що Канада тисне на Індію, щоб вона співпрацювала з розслідуванням убивства пана Ніджара, який виступав за сепаратизм сикхів.

Пізніше міністр закордонних справ Мелані Джолі оголосила, що Канада вислала індійського дипломата, якого вона назвала головою індійської розвідки в Канаді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАЗК внесло одного з найбільших у світі виробників діамантів SRK до переліку міжнародних спонсорів війни

Міністерство закордонних справ Індії у вівторок вранці відкинуло звинувачення Канади як «абсурдні» та політично вмотивовані, заявивши, що Канада протягом тривалого часу надавала притулок «халістанським терористам і екстремістам», які загрожують безпеці Індії. Халістан – так сикхські сепаратисти називають незалежну державу, яку вони прагнуть створити.

Доповнення 

Звинувачення в тому, що уряд Індії причетний до політичного вбивства в Канаді, ймовірно, ще більше зіпсує відносини між двома країнами. Раніше цього місяця Канада призупинила переговори щодо торговельної угоди з Індією, які мали бути укладені цього року. Під час G20 пан Моді виключив пана Трюдо зі списку лідерів, з якими він проводив офіційні двосторонні зустрічі.

Контекст

45-річного пана Ніджара застрелили біля сикхського храму в Сурреї, Британська Колумбія. На прес-конференції в червні слідчі Королівської канадської кінної поліції заявили, що на нього влаштували засідку люди в масках, але не сказали, чи виявився напад політично мотивованим.

Добавить комментарий

Рекомендуємо

Голівудські сценаристи офіційно припинили страйк, проте угода ще не схвалена. Профспілки вивчають пропозиції

КИЇВ. 27 вересня. УНН. Профспілка письменників Голлівуду заявила, що її члени можуть …