Головна Новости На карантині з дитиною: як оформити відпустку

На карантині з дитиною: як оформити відпустку

0

Кабмін з 12 березня до 3 квітня запровадив карантин у школах та садочках. Відповідно, у батьків виникли проблеми з тим, хто наглядатиме за дітьми.

Урядова уповноважена з ґендерної політики  Катерина  Левченко  розмістила інфографіку із поясненнями про права батьків і зобов’язання роботодавців.

Зокрема, батькам нагадують, що у статті 18 Закону «Про відпустки» визначено, що підприємство за рахунок власних коштів може надавати жінкам частково оплачувану відпустку та відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною більшої тривалості (після досягнення нею трирічного віку).

Ця відпустка може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами (ч. 3 ст. 18 Закону).

За бажанням, у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома.

Відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку матері або іншій особі для догляду за дитиною віком до 14 років на період оголошення карантину на відповідній території.

Варто також враховувати, що жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, а також іншим особам, зазначеним у ст. 182-1 КЗпП, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів.

Коментарі закриті

Рекомендуємо

Стефанчук запросив нову Маршалку польского Сенату Кідаву-Блоньську в Україну

КИЇВ. 17 листопада. УНН. Спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук привітав…