Головна Новости «Чорнобиль – 33 роки потому»

«Чорнобиль – 33 роки потому»

0

Бібліотека ім. М. Костомарова провела для жителів мікрорайону Нивки відео-альманах «Чорнобиль – 33 роки потому», який приурочений до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

13 Грудня для всіх охочих жителів мікрорайону Нивки був проведений відео альманах «Чорнобиль – 33 роки потому». В суботу 14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. У багатьох можуть виникнути сумніви, навіщо потрібно це свято, якщо є 26 квітня – Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф, і чому саме 14 грудня обрано для вшановування учасників ліквідації.

Річ у тому, що 30 листопада 1986 р. було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня держкомісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд.

У Мережі сьогодні багато публікується фото з моменту аварії і того, як виглядає Чорнобиль після. Занедбані парки атракціонів, порожні квартири, розкидані дитячі іграшки. І на всьому печать біди. Дивитися на ці кадри – боляче. Але і забути про ще одну найбільшу катастрофу XX століття не можна.

Чорнобильська трагедія донині залишається найбільшою техногенною катастрофою в історії людства. Вчені уважно стежать за тим, що відбувається на території, яка найбільше постраждала від радіації, намагаючись оцінити довгострокові наслідки цієї аварії для навколишнього середовища.

Однак сьогодні, 33 роки після аварії, покинута людьми зона відчуження перетворилася на справжній заповідник. Там живуть ведмеді й бізони, водяться вовки та рисі, дикі кабани й коні Пржевальського – і багато інших тварин, не рахуючи пари сотень видів птахів.

Зараз зона відчуження – це територія з унікальною екосистемою, яка розвивається без людини. Питання в тому, яку роль в цьому відіграє радіація. Хтось вважає, що частина радіоактивних ізотопів пішла в землю, інші вважають, що місцеві тварини можуть переносити ці частинки на нові території. Але навіть визначення рівня радіації – це проблема без рішення.

Коментарі закриті

Рекомендуємо

Стефанчук запросив нову Маршалку польского Сенату Кідаву-Блоньську в Україну

КИЇВ. 17 листопада. УНН. Спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук привітав…