Головна Новости ЮНЕСКО перевірятиме архітектурні об’єкти Києва

ЮНЕСКО перевірятиме архітектурні об’єкти Києва

0

Місія ЮНЕСКО перевірить збереження об’єктів культурної спадщини в столиці України.

Наступного тижня до Києва прибуде місія ЮНЕСКО, яка перевірить стан об’єктів, що входять до списку світової спадщини: буферні зони Софії Київської та Києво-Печерської лаври, схили Дніпра та інші об’єкти. Про це розповіла заступник міністра культури, молоді та спорту з питань спадщини та євроінтеграції Світлана Фоменко, передає прес-служба КМДА.

«У свій час Софія Київська та Києво-Печерська лавра вносилися до списку об’єктів ЮНЕСКО без буферної зони, що спричинило хаотичну забудову та відсутність правового регулювання такої забудови в історичному центрі Києва… У нас в Києві насправді є проблеми і з буферними зонами, і зі зберіганням об’єктів, тому така місія до нас приїжджає майже щорічно», – сказала Фоменко.

Вона повідомила, що МКМР збільшило буферну зону об’єктів світової спадщини Києва до 100 га. Тепер до неї відносяться: повністю вул. Хрещатик; Майдан Незалежності; повністю вул. Прорізна; Андріївський узвіз; Володимирська гірка; схили Дніпра; територія парку Слави; територія музею Другої світової війни.

Заступник міністра зазначила, що буферна зона поділена на дев’ять частин. У кожної з них визначено, де можна будувати, а також висотність нових споруд. Максимальна висотність забудови у буферній зоні – 34 метри. Буферні зони були затверджені МКМР 31 січня 2020 року і спрямовані в ЮНЕСКО.

Коментарі закриті

Рекомендуємо

“Купол” на сторожі: захист позицій від ворожих РЕБ

Захист від радіоелектронної боротьби (РЕБ) – одна з найактуальніших задач сучасної армії. …