Головна News Bloomberg: МАГАТЕ виявило в Ірані збагачення урану близьке за концентрацією до збройного

Bloomberg: МАГАТЕ виявило в Ірані збагачення урану близьке за концентрацією до збройного

0

КИЇВ. 20 лютого. УНН. Інспектори МАГАТЕ виявили в Ірані збагачений до 84% уран, який дуже близький за концентрацією до збройного. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела, передає УНН.

Деталі

Зазначається, що Міжнародне агентство з ядерної енергії намагається встановити, яким чином Іран накопичив збагачений до 84% уран, – найвищий показник досі виявлений у країні. Наголошується, що цей рівень всього на 6% нижчий за необхідний для ядерної зброї.

Bloomberg пише, що раніше Іран заявив МАГАТЕ про налаштування свого обладнання для збагачення урану до рівня всього 60%.

“Інспекторам належить встановити, чи Іран виготовив цей уран навмисно, чи його висока концентрація була випадковим накопичення в мережі труб, які сполучають сотні центрифуг, використовуваних для відділення ізотопів”, – пише видання. та додає, що інспектори вже вдруге цього місяця виявили підозрілу діяльність зі збагачення.

“Навіть якщо виявлений уран випадково накопичився через складнощі використання послідовних центрифуг (подібне вже траплялося раніше), це все одно привертає увагу до небезпек рішення Ірану виробляти високозбагачений уран”, – пише Bloomberg.

Доповнення

Більшість ядерних реакторів у світі використовують уран, збагачений всього до 5%.

Нагадаємо 

Саудівська Аравія планує використати уран для розвитку атомної енергетики.

Коментарі закриті

Рекомендуємо

“Купол” на сторожі: захист позицій від ворожих РЕБ

Захист від радіоелектронної боротьби (РЕБ) – одна з найактуальніших задач сучасної армії. …