Головна News “Blue Origin” Безоса виграла контракт NASA на будівництво посадкового модуля для астронавтів

“Blue Origin” Безоса виграла контракт NASA на будівництво посадкового модуля для астронавтів

0

Джефф Безос

КИЇВ. 20 травня. УНН. “Blue Origin” Джеффа Безоса виграла бажаний контракт NASA на 3,4 мільярда доларів США на будівництво космічного корабля для перельоту астронавтів на поверхню Місяця та з неї. Про це пише УНН з посиланням на Reuters.

Деталі

Зазначається, що “Blue Origin” планує побудувати свій посадковий модуль Blue Moon висотою 16 метрів у партнерстві з Lockheed Martin Corp, Boeing Co, фірмою програмного забезпечення Draper і компанією з робототехніки Astrobotic. 

Рішення NASA укласти угоду з “Blue Origin” дозволить підготувати другий варіант для відправки астронавтів на Місяць у рамках програми Artemis.

У 2021 році NASA виділило компанії SpaceX 3 мільярди доларів США на створення свого космічного корабля Starship для висадки астронавтів на поверхню Місяця вперше після останньої місії Apollo в 1972 році. Перші дві місії Starship заплановано на кінець цього десятиліття.

“Я вже казав це раніше: ми хочемо більше конкуренції, ми хочемо два посадкових апарати, і це краще. Це означає, що у вас є надійність, у вас є резервні копії”, — сказав Директор NASA Білл Нельсон.

Керівник Місячного посадкового модуля компанії Джон Кулуріс заявив, що “Blue Origin” інвестує “набагато більше” суми в 3,4 мільярда доларів у розробку космічного корабля, та додав, що саме компанія, а не НАСА, сплатить будь-яку перевитрату коштів.

“Для мене честь бути в цій подорожі з NASA, щоб висадити астронавтів на Місяць”, — написав у своєму Twitter Безос.

У контрактному документі NASA сказано, що пропозиція “Blue Origin” була обрана через її нижчу ціну, додаткові можливості посадкового модуля та план виконання двох тестових місій на Місяць у 2024 та 2025 роках за рахунок компанії. 

Нагадаємо

Генеральний директор SpaceX Ілон Маск заявив, що повторний запуск Starship може відбутись вже через пару місяців.

Коментарі закриті

Рекомендуємо

Стефанчук запросив нову Маршалку польского Сенату Кідаву-Блоньську в Україну

КИЇВ. 17 листопада. УНН. Спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук привітав…