Головна News ВООЗ закликає Китай надати всі дані про виникнення пандемії COVID-19

ВООЗ закликає Китай надати всі дані про виникнення пандемії COVID-19

0

КИЇВ. 20 березня. УНН. Всесвітня організація охорони здоров’я закликає КНР відкрити доступ до усієї інформації, яка пов’язана з пандемією COVID-19, передає УНН з посиланням на Голос Америки.

Деталі

Нові дані про можливу присутність єнотоподібних собак на ринку в Ухані були розміщені в міжнародній базі даних, яка контролює відстеження патогенів, але згодом дані виключили з неї.

У зв’язку з цим радники Всесвітньої організації охорони здоров’я закликали Китай опублікувати всі дані, які пов’язані з походженням пандемії COVID-19.

Нові генетичні дані вірусу SARS-CoV-2, а також додаткові геномні дані, засновані на зразках, взятих з ринку живих тварин в Ухані, були завантажені на короткий термін китайськими вченими до бази даних GISAID з відкритим доступом. Це дозволило дослідникам з інших країн ознайомитися з ними.

Ці генетичні дані вірусу дозволили припустити, що на ринку були присутні єнотоподібні собаки, які також могли бути інфіковані коронавірусом, що дало новий поштовх у розвитку, який може допомогти з’ясувати ланцюжок передачі інфекції.

Представник GISAID заявив, що дані були “відкликані” і “нині оновлюються додатковою інформацією в рамках публікації, яка зараз перебуває на розгляді”. Китайський Центр контролю за захворюваннями планує повторно подати дані в науковому журналі Nature, йдеться в заяві.

Представники ВООЗ кажуть, що така інформація є важливою в розслідуванні походження COVID і повинна була бути негайно надана.

“Ці дані не дають остаточної відповіді на питання про те, як почалася пандемія, але кожна частина інформації важлива для того, щоб наблизити нас до цієї відповіді, – заявив у п’ятницю генеральний директор ВООЗ Тедрос Адхан Гебрейєсус. – Ці дані могли – і мали – бути надані три роки тому”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке стрес, хто найменше від нього захищений та як з ним боротися – розповідає експертка

Коментарі закриті

Рекомендуємо

Какие марки автомобилей чаще стали продавать в Украине

Автомобильный рынок в Украине динамично развивается, и предпочтения автовладельцев постоян…