Головна News Лідери ЄС спробують подолати розбіжності щодо стелі цін на газ

Лідери ЄС спробують подолати розбіжності щодо стелі цін на газ

0

КИЇВ. 7 жовтня. УНН. Лідери Європейського Союзу у п’ятницю збираються в Празькому Граді, щоб спробувати подолати значні розбіжності з приводу стелі цін на природний газ, на тлі того, як наближається зима, а війна росії з Україною підживлює значну енергетичну кризу у блоці, пише УНН з посиланням на AP.

Деталі

Встановлення стелі цін — один із кількох заходів, які блок із 27 країн готує для стримування енергетичної кризи в Європі, що веде до зростання цін для споживачів та підприємств і може призвести до віялових відключень електроенергії, закриття заводів та глибокої рецесії взимку, відзначає видання.

У той час як європейці посилюють свою підтримку України у вигляді зброї, грошей та допомоги, росія скоротила або відключила природний газ для 13 країн-членів, що призвело до різкого зростання цін на газ та електроенергію, які можуть піднятися вище, коли попит досягне піку у холодні місяці, пише видання.

“На шляху до угоди стоїть той простий факт, що кожна країна-член залежить від різних джерел енергії та постачальників, і вони щосили намагаються знайти кращий шлях уперед, зустрівшись особисто”, – йдеться у повідомленні.

Група з 15 країн-членів закликала Європейську комісію якнайшвидше запропонувати стелю цін на газ, але ця ідея не отримала одностайної підтримки, особливо з блокуванням Німеччиною.

Наразі, за даними Єврокомісії, заповненість сховищ газу в Європі становить близько 90%, навіть попри те, що постачання російського газу до ЄС скоротилося на 37% у період з січня по серпень, коли США та Норвегія втрутилися, щоб постачати скраплений природний газ. Але ці поставки не були дешевими.

“Тому я рекомендую активізувати переговори з нашими надійними постачальниками щодо зниження цін на імпортний газ усіх видів”, – заявила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у листі до лідерів напередодні п’ятничного саміту в столиці Чехії.

Фон дер Ляєн також рекомендувала країнам працювати разом, щоб “розробити заходи щодо стелі цін на ринку природного газу”, де ціни сильно коливалися через занепокоєння з приводу війни та потенційно нескоординованих відповідей на проблему на рівні кожної з держав-членів блоку.

“Наразі прорив у питанні стелі цін здається віддаленою перспективою, але лідери можуть досягти достатнього прогресу, щоб укласти якусь угоду, коли вони знову зустрінуться у Брюсселі 20-21 жовтня”, – вказує видання.

Нагадаємо

Брюссель для боротьби з високими цінами на газ розглядає “іберійський механізм” для всього ЄС.

Коментарі закриті

Рекомендуємо

Головний дипломат ЄС заявив, що росія намагається перетворити Україну на “чорну діру”

КИЇВ. 28 листопада. УНН. Верховний представник Європейського союзу з міжнародних відносин …