Головна News Лідер парламентської передвиборчої кампанії Словаччини виступає проти допомоги Україні

Лідер парламентської передвиборчої кампанії Словаччини виступає проти допомоги Україні

0

Роберт Фіцо

КИЇВ. 18 вересня. УНН. Колишній прем’єр-міністр Словаччини, партія якого має всі шанси перемогти на дострокових парламентських виборах, планує скасувати військову і політичну підтримку України, кинувши прямий виклик Європейському Союзу і НАТО, пише Associated Press, передає УНН.

Деталі

Роберт Фіцо, який очолював уряд Словаччини з 2006 по 2010 рік і знову з 2012 по 2018 рік, є головним претендентом на посаду прем’єр-міністра після виборів 30 вересня. Він і його ліва партія “Напрямок”, проводили передвиборчу кампанію з чіткими проросійськими та антиамериканськими меседжами.

Цитата

“Якщо “Smer” увійде до складу уряду, ми більше не будемо надсилати зброю чи боєприпаси в Україну”, – заявив Фіцо, який зараз займає місце в парламенті Словаччини і відомий своїми нецензурними тирадами на адресу журналістів, в інтерв’ю агентству Associated Press перед нещодавнім передвиборчим мітингом.

59-річний Фіцо також виступає проти санкцій ЄС щодо росії, ставить під сумнів спроможність українських військових витіснити російські війська зі своєї території і хоче використати членство Словаччини в НАТО, щоб не допустити приєднання України. Його повернення до влади може призвести до того, що Словаччина відмовиться від демократичного курсу, наслідуючи шлях Угорщини за часів прем’єр-міністра Віктора Орбана.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голова Генштабу Словаччини відвідав Україну: із Залужним обговорили потреби в озброєнні та навчання на F-16

Згідно з березневим опитуванням, проведеним на замовлення братиславського аналітичного центру Globsec, більшість словацьких респондентів, 51%, вважають, що Захід або Україна несуть відповідальність за війну. Половина опитаних вважають, що Сполучені Штати становлять загрозу безпеці для їхньої країни, порівняно з 39% у 2022 році. Із восьми опитаних країн словаки були найбільш недовірливими до США; Болгарія посіла друге місце з 33%, а Угорщина – третє з 25%.

“У нас велика проблема”, – сказала , старший науковий співробітник Центру демократії та стійкості Globsec Катаріна Клінгова.

Опитування проводили в Болгарії, Угорщині, Латвії, Литві, Польщі, Румунії, Словаччині, Чеській Республіці та Чехії. У кожній із восьми країн Центральної та Східної Європи взяли участь 1000 респондентів, і результати опитування мали похибку плюс-мінус 3%.

Тільки 48% словаків вважають ліберальну демократію благом для своєї країни, що є другим найнижчим результатом після Литви (47%).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна розпочинає процес подання позову до СОТ проти Угорщини, Польщі та Словаччини через заборону на ввезення зерна – замміністра економіки

У лютому 2022 року Словаччина відкрила кордони для українських біженців, а також відправила зброю Києву. Проте свою роль зіграли і російські дезінформаційні операції: промосковська пропаганда нині широко поширена в словацьких ЗМІ.

“Низка місцевих політиків перейняли наративи і термінологію російської пропаганди” і посилили її вплив, сказала Клінгова. Фіцо, чия партія також виступає проти імміграції та прав ЛГБТК+, входить до їх числа.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄС закликає Польщу, Угорщину та Словаччину бути конструктивними щодо українського зерна – ЗМІ

Велике невдоволення місцевих фермерів викликають поставки українського зерна. Фермери кажуть, що це підриває їхні ринки. Коли на початку цього місяця закінчився термін дії угоди ЄС про збереження українського зерна в транзиті та на місцевих ринках, Словаччина заявила, що продовжить свою власну заборону на імпорт до кінця року.

Доти, доки вторгнення в Україну не викликало санкції ЄС, росія постачала більшу частину нафти і газу до Словаччини. У 2022 році інфляція зросла до 12,13% через різке зростання цін на енергоносії. У вересні 2022 року тисячі людей приєдналися до акції протесту, організованої партією Фіцо, на якій він заявив, що підтримка урядом України частково відповідальна за зростання інфляції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Словаччині побились колишній прем’єр-міністр та ексміністр внутрішніх справ

Добавить комментарий

Рекомендуємо

Голівудські сценаристи офіційно припинили страйк, проте угода ще не схвалена. Профспілки вивчають пропозиції

КИЇВ. 27 вересня. УНН. Профспілка письменників Голлівуду заявила, що її члени можуть …