Головна News Amnesty International звинувачує Латвію у жорстокому поводженні з мігрантами на кордоні з білоруссю

Amnesty International звинувачує Латвію у жорстокому поводженні з мігрантами на кордоні з білоруссю

0

КИЇВ. 13 жовтня. УНН. Міжнародна правозахисна організація Amnesty International стверджує, що влада Латвії жорстокими заходами позбувається напливу нових мігрантів із країни, а деяких навіть катувала. Про це повідомляє УНН з посиланням на BBC.

Деталі

У новій доповіді правозахисної групи йдеться переважно про громадян Іраку, які намагалися перетнути латвійсько-білоруський кордон.

Влада в Ризі заперечує, що до перебіжчиків застосовувалася надмірна сила, і стверджує, що реагували на “незаконне перетинання кордону”.

Іншими словами, у розумінні місцевої влади мігранти втрачали будь-які законні підстави перетинати кордон. З потенційних біженців (що подають на притулок) вони автоматично перетворювалися на нелегалів.

А це, у свою чергу, розв’язувало руки прикордонникам – завдяки введеному 14 місяців тому (і так досі не скасованому) режиму НП вони отримували право насильно розвертати людей на кордоні, а у разі опору – поводитися з ними як із злочинцями.

Автори доповіді вважають, що влада Латвії порушила права людей на надання притулку, незаконно видворяла їх із країни, необґрунтовано застосовувала до них фізичну силу, насильно утримувала в секретних таборах, а деяких навіть катувала.

Згідно з доповіддю, латвійська влада допустила численні та шокуючі порушення прав людини стосовно мігрантів із Близького Сходу. Що особливо різко контрастує з тим, наскільки привітно вони приймали (і приймають) біженців з України.

Нагадаємо

Раніше УНН повідомляв, що Латвія погано поводилася з мігрантами, які прибували в країну з боку білорусі, і навіть знущалася з людей, кілька місяців утримуючи їх у лісі.

Коментарі закриті

Рекомендуємо

Какие марки автомобилей чаще стали продавать в Украине

Автомобильный рынок в Украине динамично развивается, и предпочтения автовладельцев постоян…