Головна News Samsung SDI та Stellantis планують побудувати другий завод акумуляторів у США 

Samsung SDI та Stellantis планують побудувати другий завод акумуляторів у США 

0

КИЇВ. 24 липня. УНН. Виробник автомобілів Stellantis та компанія Samsung SDI заявили у понеділок про свій намір спільно побудувати другий завод в США для виробництва акумуляторів для електромобілів. Заплановане відкриття заводу планується на 2027 рік, повідомляє Reuters, передає УНН.

Деталі

Французько-італійський автовиробник Stellantis (STLAM.MI) та південнокорейський виробник акумуляторів Samsung SDI (006400.KS) оголосили у понеділок про намір створити другий спільний завод в США з метою виробництва акумуляторів для електромобілів.

Точне розташування заводу ще розглядається, а подробиці щодо обсягів інвестицій та кількості робочих місць на заводі будуть повідомлені пізніше. Планується, що завод розпочне роботу в 2027 році.

“Цей новий завод сприятиме досягненню нашої агресивної мети – запропонувати щонайменше 25 нових акумуляторних електромобілів для північноамериканського ринку до кінця десятиліття”, – заявив генеральний директор Stellantis Карлос Таварес.

Stellantis, яка володіє такими брендами, як Peugeot, Jeep, Ram, Alfa Romeo, Citroen і Opel, оголосила про свої амбітні плани щодо продажів електричних легкових автомобілів у Європі та електричної суміші легкових і легких вантажівок у США. Компанія прагне досягти 100% продажів електричних легкових автомобілів на європейському ринку та 50% електрифікації легкових і легких вантажівок у США до 2030 року. 

Доповнення

У 2021 році Stellantis оголосила про свої плани інвестувати 35 мільярдів доларів у виробництво електромобілів та програмне забезпечення по всьому світу до 2025 року. Компанія також повідомила про свій намір побудувати шостий завод акумуляторів у США, який допоможе досягти її цілей.

У травні 2022 року Stellantis та Samsung SDI оголосили про плани вкласти понад 2,5 мільярда доларів у будівництво спільного акумуляторного заводу у штаті Індіана, США. Завод планується відкрити в першому кварталі 2025 року та матиме початкову потужність 23 ГВт-год, що пізніше зросте до 33 ГВт-год. Прогнозується, що на заводі будуть працювати 1400 людей, а обсяг інвестицій може зрости до 3,1 мільярда доларів.

Крім того, Stellantis планує ще одне спільне підприємство з LG Energy Solution в Канаді, яке відкриє свій завод у Віндзорі у 2024 році. Цей завод забезпечить річну виробничу потужність понад 45 ГВт-год та створить 2500 робочих місць.

Samsung SDI також співпрацює з General Motors (GM) щодо будівництва спільного заводу акумуляторних батарей в США з річною потужністю 30 ГВт-год. Цей завод, розташований також у Індіані, планується відкрити у 2026 році та забезпечить роботу 1700 працівникам.

Оголошення про ці плани позитивно позначилися на акціях Samsung SDI, які зросли на 4,1% в порівнянні з 0,8% зростанням на індексі KOSPI після оголошення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Компанія Samsung оголосила про початок виробництва 3-нанометрових чипів

Коментарі закриті

Рекомендуємо

“Купол” на сторожі: захист позицій від ворожих РЕБ

Захист від радіоелектронної боротьби (РЕБ) – одна з найактуальніших задач сучасної армії. …