Головна News Генсек НАТО попередив республіканців у США: не можна дозволити перемогти росії

Генсек НАТО попередив республіканців у США: не можна дозволити перемогти росії

0

Єнс Столтенберг

КИЇВ. 28 жовтня. УНН. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, на тлі занепокоєння з приводу обсягів підтримки України після майбутніх проміжних виборів у США, в інтерв’ю Politico зробив чітке послання тим республіканцям, які виступають за скорочення військової допомоги Вашингтона, пише УНН.

Деталі

Столтенберг зауважив, що недавні успіхи Києва на полі бою були б неможливими без підтримки союзників НАТО. 

З його слів, росія у разі перемоги “буде поганою для всіх нас у Європі та Північній Америці, для всього НАТО, тому що це послужить сигналом авторитарним лідерам – не лише путіну, а й Китаю – що шляхом застосування жорстоких військових сил вони можуть досягти своєї мети”.

Коментарі, вказує видання, з’явилися на тлі занепокоєння з приводу обсягів підтримки України після майбутніх проміжних виборів у США. Однак Столтенберг висловив оптимізм, і, як зазначає видання, справді, група республіканців із істеблішменту підтримувала неодноразові прохання Байдена щодо фінансування та зброї Україні.

“Я впевнений, – сказав Генсек НАТО, – що і після проміжних виборів у Конгресі – у Палаті представників та в Сенаті – все ще буде явна більшість за подальшу значну підтримку України”.

Столтенберг сказав, що він упевнений, що Вашингтон продовжуватиме допомагати Україні “почасти тому, що якщо путін переможе в Україні, це стане катастрофою для українців”.

Також Столтенберг наводив докази на користь довгострокової американської присутності в Європі та збільшення витрат на оборону.

“Присутність Сполучених Штатів, а також Канади в Європі необхідна для міцності та надійності цього трансатлантичного зв’язку”, – сказав Генсек НАТО.

“Я очікую, що на саміті у Вільнюсі наступного року союзники по НАТО ухвалять чітке зобов’язання вкладати більше коштів в оборону”, – додав Столтенберг, зазначивши при цьому, що “ще зарано говорити”, які саме формулювання будуть використовувати союзники по НАТО.

Доповнення

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс продовжить підтримувати Україну, оскільки перемога російського диктатора володимира путіна зробить світ небезпечнішим.

Коментарі закриті

Рекомендуємо

Стефанчук запросив нову Маршалку польского Сенату Кідаву-Блоньську в Україну

КИЇВ. 17 листопада. УНН. Спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук привітав…