Головна News Для будівництва своєї АЕС Польща обрала американську компанію

Для будівництва своєї АЕС Польща обрала американську компанію

0

КИЇВ. 29 жовтня. УНН. Польща співпрацюватиме з США над будівництвом АЕС на своїй території. Про це заявив у п’ятницю прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, передає УНН.

Деталі

Westinghouse виграв тендер на будівництво, участь у якому також взяли французький концерн EDF та південнокорейська KHNP.

“Ми підтверджуємо, що у нашому проекті атомної енергетики буде використовуватися надійна та безпечна технологія”, – повідомив прем’єр-міністр та додав, що рішення буде офіційно ухвалено на засіданні кабінету міністрів у Варшаві у середу.

Міністр енергетики США Дженніфер Гренхольм привітала це рішення.

“Це величезний крок у зміцненні наших відносин з Польщею для майбутніх поколінь”, – сказала вона.

Гренхольм зазначила, що Польща обрала Westinghouse для реалізації першої частини свого атомного проєкту вартістю 40 мільярдів доларів, не уточнивши суму інвестицій.

Контекст 

Як писав УНН, раніше Польща отримала пропозицію від Сполучених Штатів щодо співпраці у будівництві атомних енергетичних проектів у країні. Польща планує побудувати атомні електростанції, щоб зменшити викиди вуглецю та поступово відмовитися від вугілля, а також шукає партнера для будівництва ядерних потужностей та інвесторів.

Коментарі закриті

Рекомендуємо

“Купол” на сторожі: захист позицій від ворожих РЕБ

Захист від радіоелектронної боротьби (РЕБ) – одна з найактуальніших задач сучасної армії. …