Головна News Посол розповів, чи вдасться Україні отримати винищувачі Eurofighter

Посол розповів, чи вдасться Україні отримати винищувачі Eurofighter

0

КИЇВ. 4 березня. УНН. Заяви влади Британії по те, що Україна може отримати літаки Eurofighter «лише в мирний час» – це «спроба бути відвертими у спілкування та зусилля не налякати союзників». Про це в інтервʼю проєкту Радіо Свобода заявив посол України в Сполученому королівстві Вадим Пристайко, передає УНН.

Цитата

«Тобто намагатися, як Британія це часто робить в НАТО, сприяти формуванню консенсусу. Для того, щоб передати таку складну техніку, як винищувачі, які мають обслуговуватись, мають бути навчені пілоти і техніки, мати цілевказання і (розуміння), куди, звідки, хто і як застосовує в багатовекторній війні – для цього потрібна взаємодія багатьох союзників. Те, що робить Велика Британія – поступово формує консенсус», – зазначив дипломат.

Додамо

Він нагадав, що подібна ситуація була з поставками танків – «був проривний момент, коли було необхідно зсунути небажання всіх інших союзників».

«І, якщо ви пам’ятаєте, незважаючи на те, що оголошення було зроблено, саме офіційне підтвердження прем’єр-міністром (Великої Британії Ріші Сунаком) забрало майже тиждень – для того, щоб він офіційно це повторив», – нагадав Пристайко.

За його словами, Британія з постачанням танків намагалась переконати союзників, що існує два варіанти розвитку подій.

«Або Британія йде сама з цим оголошенням і пробиває цей пролом, в який мають зайти усі інші, або усі разом, як один фронт, як НАТО, зробимо цей дуже важливий крок. Цього разу Британія була успішна. Я думаю, той самий процес відбувається зараз з винищувачами», – підсумував Пристайко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які літаки необхідні Україні та чому Захід не поспішає приймати остаточне рішення – розповів військовий експерт

Раніше

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний поговорив із Головою об’єднаного комітету начальників штабів США генералом Марком Міллі і зауважив, що Україна потребує бойових літаків F16.

Коментарі закриті

Рекомендуємо

Какие марки автомобилей чаще стали продавать в Украине

Автомобильный рынок в Украине динамично развивается, и предпочтения автовладельцев постоян…