Головна News США ввели санкції проти 12 іранців та 2 організацій за придушення акцій протесту

США ввели санкції проти 12 іранців та 2 організацій за придушення акцій протесту

0

Махса Аміні

КИЇВ. 26 жовтня. УНН. США ввели санкції проти 12 іранських офіційних осіб і двох організацій за придушення масових демонстрацій, викликаних смертю Махси Аміні, яка померла, перебуваючи під вартою в поліції, передає УНН.

Деталі

Міністерство фінансів заявило, що вживає заходів у відповідь на “жорстоке придушення загальнонаціональних протестів в Ірані, що продовжується”, а також на зусилля уряду з обмеження доступу в Інтернет у країні.

“Через сорок днів після трагічної смерті Махси Аміні іранці продовжують сміливо протестувати перед жорстоким придушенням і порушенням доступу до Інтернету”, – йдеться в заяві заступника міністра фінансів з фінансової розвідки Браяна Нельсона.

“Сполучені Штати вводять нові санкції щодо іранських посадових осіб, які контролюють організації, причетні до жорстоких репресій та вбивств, у тому числі дітей, у рамках нашого зобов’язання притягнути всі рівні іранського уряду до відповідальності за його репресії”, – додав він.

Санкції введені проти Мохаммада Каземі, командувача розвідувальної організацією Корпусу вартових ісламської революції (КСІР) і Аббаса Нільфорушана, заступника командувача КСІР з операцій.

А також Хосейна Модарреса Хіабані, губернатора іранської провінції Сістан і Белуджистан, яка неодноразово зазнавала кривавих репресій з боку урядових сил, також був внесений до “чорного списку” і Ахмад Шафахі, командувач регіонального військового підрозділу КСІР.

США також наклали санкції на чотирьох високопосадовців, у тому числі на начальника в’язниці Евін та наглядача Центральної в’язниці Санандадж у провінції Курдистан. В Евін тримають політичних ув’язнених та багатьох затриманих, яким пред’явлені звинувачення у порушенні безпеки, у тому числі іранців із подвійним громадянством.

Двох співробітників Міністерства розвідки та безпеки було внесено до “чорного списку” разом зі школою, яку вони заснували, яка навчає студентів кібербезпеки та хакерству, а також набирає студентів для міністерства, йдеться у повідомленні відомства.

Також під санкції потрапила приватна компанія з обмеженою відповідальністю Samane Gostar Sahab Pardaz, яка, за словами Міністерства фінансів, є одним з основних операторів послуг фільтрації соціальних мереж в Ірані.

Додамо

Тисячі іранців вийшли на вулиці після смерті Аміні, деякі закликали до падіння Ісламської Республіки та скандували “Смерть (Верховному лідеру аятолі Алі – ред.) Хаменеї”.

Правозахисні організації заявили, що щонайменше 250 протестувальників було вбито, зокрема дівчаток-підлітків, і тисячі заарештовано.

Сили безпеки зіткнулися з протестувальниками, які відзначають 40 днів з дня смерті Аміні.

Коментарі закриті

Рекомендуємо

“Купол” на сторожі: захист позицій від ворожих РЕБ

Захист від радіоелектронної боротьби (РЕБ) – одна з найактуальніших задач сучасної армії. …