Головна News 10 палестинців убито, десятки поранено під час ізраїльського рейду на Західному березі

10 палестинців убито, десятки поранено під час ізраїльського рейду на Західному березі

0

КИЇВ. 22 лютого. УНН. У середу ізраїльські війська увійшли до палестинського міста Наблус на окупованому Західному березі під час денної операції із затримання, що викликала бойові дії, внаслідок яких щонайменше 10 палестинців загинули та десятки інших отримали поранення. Про це пише АР, інформує УНН.

Деталі

Цей рейд став однією з найбільш кровопролитних битв майже за рік бойових дій на Західному березі та східному Єрусалимі.

За словами палестинських офіційних осіб, серед 10 убитих та 102 поранених був 72-річний чоловік.

Ізраїльські військові заявили, що увійшли до міста, щоб заарештувати трьох бойовиків, що розшукуються, підозрюваних у попередніх нападах на Західному березі.

Армія заявила, що оточила будівлю та попросила чоловіків здатися, але натомість вони відкрили вогонь. Повідомляється, що всі троє були вбиті у перестрілці.

У звіті йдеться про те, що під час рейду озброєні підозрювані «сильно стріляли у бік сил», які відповіли бойовими пострілами. У ньому говорилося, що інші кидали у солдатів каміння та вибухівку. Жертв серед ізраїльтян не було.

Міністерство охорони здоров’я Палестини повідомило, що зі 102 поранених людей шестеро перебувають у критичному стані. Палестинські бойовики заявили, що троє із загиблих є їхніми членами.

Що передувало

Минулого місяця ізраїльські війська знищили 10 бойовиків під час аналогічного рейду на півночі Західного берега. Наступного дня самотній палестинський бойовик відкрив вогонь біля синагоги у поселенні на сході Єрусалиму, вбивши семеро людей.

Через кілька днів п’ятеро палестинців було вбито в ході ізраїльського арешту в іншому місці на Західному березі. За цим послідував таран палестинського автомобіля, в результаті якого в Єрусалимі загинули троє ізраїльтян, у тому числі двоє молодих братів.

Бойові дії відбуваються в непростий час, менш як через два місяці після приходу до влади нового жорсткого уряду прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу. В уряді домінують ультранаціоналісти, які наполягають на жорсткіших діях проти палестинських бойовиків.

Цього року на Західному березі та у східному Єрусалимі було вбито щонайменше 55 палестинців, що може перевищити торішню кількість загиблих. За даними ізраїльської правозахисної групи «Бецелем», минулого року на Західному березі та у східному Єрусалимі було вбито близько 150 палестинців, що зробило той рік найбільш смертоносним у цих районах із 2004 року.

Ізраїль заявляє, що військові рейди призначені для ліквідації мереж бойовиків та запобігання майбутнім атакам, тоді як палестинці розглядають їх як подальше зміцнення безстрокової 55-річної ізраїльської окупації.

Ізраїль захопив Західний берег, Східний Єрусалим і сектор Газа в ході близькосхідної війни 1967 року.

Коментарі закриті

Рекомендуємо

“Купол” на сторожі: захист позицій від ворожих РЕБ

Захист від радіоелектронної боротьби (РЕБ) – одна з найактуальніших задач сучасної армії. …