Головна News Байден поговорить з лідерами Британії та Австралії про AUKUS: очікується угода про ядерні субмарини

Байден поговорить з лідерами Британії та Австралії про AUKUS: очікується угода про ядерні субмарини

0

КИЇВ. 13 березня. УНН. Президент США Джо Байден 13 березня зустрінеться з прем’єр-міністрами Великої Британії та Австралії Ріші Сунаком і Ентоні Альбанезе в Сан-Дієго, штат Каліфорнія, щоб обговорити спільний безпековий альянс AUKUS, який передбачає 18-місячне ядерне партнерство. Про це інформує УНН, посилаючись на euronews.

Деталі

Повідомляється, що Байден збирається зустрітися з двома найближчими союзниками США, щоб оголосити, що Австралія придбає ядерні ударні підводні човни американського виробництва для модернізації свого флоту на тлі зростаючого занепокоєння щодо впливу Китаю в Індійсько-Тихоокеанському регіоні.

Очікується, що партнери оголосить, що Австралія придбає у США щонайменше чотири атомні підводні човни класу Virginia, а потім побудує модифіковану версію британського підводного човна класу Astute з американськими бойовими системами та озброєнням під час другого етапу програми, пише CNN.

Партнерство AUKUS, про яке було оголошено у 2021 році, відкрило шлях Австралії для доступу до ядерних підводних човнів, які є більш непомітними та потужнішими, ніж човни зі звичайним двигуном, як противагу нарощуванню військової сили Китаю.

Окрім цього, Сполучені Штати також активізують відвідування портів Австралії, щоб краще ознайомитися з технологіями ядерної енергетики, перш ніж у неї з’являться власні підводні човни. Байден також проведе двосторонні зустрічі з Албанезе та Сунаком, що дасть можливість скоординувати стратегію щодо низки глобальних викликів, включаючи війну росії в Україні та світову економіку.

Тим часом Сполучене Королівство збільшить витрати на оборону на 6 мільярдів доларів, щоб «укріпитися» проти зростаючих загроз з боку росії та Китаю, оголосив лідер країни Ріші Сунак напередодні довгоочікуваних переговорів із партнерами по AUKUS, Сполученими Штатами та Австралією.

Нагадаємо

За даними ЗМІ, Австралія придбає американські атомні підводні човни класу Virginia у 2030-х роках у межах оборонної угоди між Вашингтоном, Канберрою та Лондоном.

Коментарі закриті

Рекомендуємо

Стефанчук запросив нову Маршалку польского Сенату Кідаву-Блоньську в Україну

КИЇВ. 17 листопада. УНН. Спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук привітав…