Головна News Прем’єр Польщі запропонував використати заморожені російські активи на відбудову України та вирішення енергетичної кризи в ЄС

Прем’єр Польщі запропонував використати заморожені російські активи на відбудову України та вирішення енергетичної кризи в ЄС

0

Матеуш Моравецький в Чехії

Джерело: PAP/Radek Pietruszka

КИЇВ. 8 жовтня. УНН. Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький вказав на заморожені російські кошти в ЄС як можливе джерело відбудови України після війни і розв’язання проблем із цінами на енергоносії. Про це повідомляє “Польське радіо”, передає УНН.

Деталі

Польща пропонує використати частину заморожених російських активів для допомоги європейцям у енергетичній кризі. Таку ідею у Празі на неформальному саміті Європейської ради представив прем’єр-міністр Матеуш Моравецький. Глава уряду визнав, що це одна з наступних пропозицій через відсутність компромісу у ЄС, наприклад, щодо лімітів ціни на газ.

Цитата

“Я вказав на одне джерело, що можна порівняно легко отримати, коли йдеться про кошти. А саме — заморожені активи Російської Федерації. Це величезні активи, приблизно 350 млрд євро. І сьогодні можна здобути ці кошти для добра України, яку потрібно відбудовувати на ці кошти. Але також для потреб жителів ЄС і для потреб жителів Польщі”, — наголосив Моравецький.

Наступний формальний саміт ЄС, на якому будуть прийняті формальні рішення, відбудеться уже за два тижні у Брюсселі.

Нагадаємо

Президент Франції Еммануель Макрон заявив про створення Європейським Союзом спеціального фонду в розмірі 100 млн євро, за допомогою якого Україна зможе здійснювати прямі закупівлі військової техніки.

Коментарі закриті

Рекомендуємо

Головний дипломат ЄС заявив, що росія намагається перетворити Україну на “чорну діру”

КИЇВ. 28 листопада. УНН. Верховний представник Європейського союзу з міжнародних відносин …