Головна News XX з’їзд Комуністичної партії: еліта Китаю зібралася, щоб підтримати правління Сі Цзіньпіня

XX з’їзд Комуністичної партії: еліта Китаю зібралася, щоб підтримати правління Сі Цзіньпіня

0

КИЇВ. 16 жовтня. УНН. Голова КНР Сі Цзіньпін у неділю відкрив з’їзд Комуністичної партії, на якому тисячі відібраних делегатів мають затвердити його заявку на історичний третій термін правління. Про це УНН пише з посиланням на AFP.

Деталі

Якщо все піде за планом 69-річного Сі повторно затвердять як генерального секретаря партії, що зміцнить його позицію наймогутнішого лідера Китаю з часів Мао Цзедуна.

Конгрес проводиться двічі на десятиліття і відкрився о 10:00 (2:00 за Грінвічем) у Великій залі народних зборів на площі Тяньаньмень.

Захід, у якому візьмуть участь 2296 делегатів Комуністичної партії, розпочався з виступу Сі, який перебуває при владі з 2012 року.

У його зверненні буде дано оцінку його попередньому терміну та дорожню карту на наступні п’ять років. Промова майже напевно буде довгою. До слова у 2017 році вона тривала три з половиною години.

Основне завдання делегатів – підтримати безпрецедентну кампанію Сі за три терміни правління.

Делегати також оберуть членів Центрального комітету партії, що складається приблизно з 200 членів, який, у свою чергу, обере Політбюро з 25 осіб і Постійний комітет – найвищий керівний орган країни.

Одне з ключових питань обертатиметься навколо того, чи слід підтримувати сувору стратегію нульового рівня Covid для боротьби з пандемією коронавірусу.

Ця політика посилила громадський контроль над китайськими громадянами, кожен рух яких тепер реєструється комп’ютером, у країні, яка вже піддається міжнародній критиці за порушення прав людини.

Майже повне закриття країни для решти світу та неодноразові блокування придушили темпи економічного зростання, які цього року мають стати найслабшими у Китаї за чотири десятиліття, за винятком 2020 року, коли світова економіка постраждала через появу коронавірусу.

Напередодні Конгресу китайські інтернет-цензори видалили практично всі посилання на повідомлення про рідкісну акцію протесту в Пекіні, які засуджують Сі та політику країни щодо Covid.

Конгрес проходитиме відповідно до суворої політики нульового поширення Covid.

Учасникам було наказано проходити щоденні тести на Covid для участі у заходах, деякі з яких проводяться віддалено по відеозв’язку, а не особисто.

Хронологія лідерства у Китаї

Коментарі закриті

Рекомендуємо

Стефанчук запросив нову Маршалку польского Сенату Кідаву-Блоньську в Україну

КИЇВ. 17 листопада. УНН. Спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук привітав…